به گزارش یوز خودرو، بی ام و در خصوص برنامه هایش برای فناوری خودران ویدئویی منتشر کرده است که در آن هیچ نشانی از کند شدن این برنامه به چشم نمی‍خورد. در این تصویر بطور خلاصه ۵ مرحله خودرانی شرح داده شده و گفته می‍شود تجاری سازی مرحله پنجم پیش از سال ۲۰۳۰ انجام خواهد شد.

در این تصویر یک دستگاه بی ام و سری ۷ در بزرگراه به چشم می‍خورد. راننده دستان خود را از فرمان جدا کرده و گوینده اشاره می‍کند این مرحله دوم خودرانی است.

در این مرحله راننده قادر است فرمان را رها کرده تا برخی مانورهای محدود بطور خودکار صورت گیرد اما کماکان توجه به جاده باید حفظ شود. بی ام و در حال حاضر این فناوری را در سری ۷ ارائه می‍کند.

در مرحله سوم راننده می‍تواند چشم خود را نیز از جاده برداشته و بطور کامل بر فعالیت های دیگری متمرکز گردد. بی ام و پروژه مرحله سوم خودرانی را تا سال ۲۰۲۱ به مرحله تولید خواهد رساند.

مرحله چهارم خودرانی اندکی بعد آماده عرضه خواهد بود. در اینجا خودرو اکثر اقدامات و عملکردهای لازم در طول سفر را بطور خودکار انجام داده و فقط حضور راننده برای موارد خاصی مورد نیاز است.

بی ام و کار بر روی مرحله پنجم که در آن راننده خودکار بطور کامل جایگزین راننده انسانی خواهد شد را از سال ۲۰۲۰ آغاز کرده و اعتقاد دارد پیش از ۲۰۳۰ این فناوری را در محصولاتش بکار خواهد گرفت. در اینجا راننده مانند یکی دیگر از سرنشینان عادی بوده و خودرو عملا نیازی به حضور فیزیکی راننده ندارد.

در تصویر دیده می‍شود که ورود فناوری نسل پنجم به بازار تعریف جدیدی از رانندگی لذت بخش و بدون نگرانی را ارائه خواهد کرد. همچنین همانطور که در تصویر نیز مشخص است کانسپت ویژن نکست ۱۰۰ به عنوان نامزد اصلی بی ام و برای سوار شدن فناوری نسل پنجم بر روی آن مطرح خواهد بود.

 نویسنده: یوزخودرو
شماره خبر: 1534
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶