سجاد حیدری
نویسنده

بارها در مقاله‌های مختلف به بررسی برترین خودروهای سال ۲۰۱۶ پرداختیم که تنها بخش کوچکی از آن شامل بهترین خودروهای اسپرت سال، بهترین خودروهای شاسی بلند، بهترین آمار فروش در سال گذشته و… می‌شود، حال با ورود به سال جدید میلادی و گذشت تقریبا چهارماه از آن، وقت آن رسیده که خودروهای ۲۰۱۷ را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. ولی امروز با یک فلش بک به سال قبل، می‌خواهیم پرفروش‌ترین خودرو اسپرت سال گذشته را مورد بررسی قرار دهیم که بخش بزرگی از آمار فروش را تنها ماشین‌های آبی رنگ فورد موستانگ تشکیل داده‌اند.
در سال گذشته، نسل جدید فورد موستانگ با داشتن بیش از ۱۴۰ بازار در سراسر جهان که اخیرا ۶ کشور دیگر از جمله برزیل، ساحل عاج و… هم به آن اضافه شده است، موفق به فروش بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه فورد موستانگ “آبی رنگ” در سراسر جهان شد تا به عنوان پرفروش‌ترین خودروی اسپرت سال ۲۰۱۶ با رنگ آبی معرفی شود. این درحالیست که از ۱۵۰ هزار خودروی فروخته شده در سال گذشته، چیزی معادل ۴۵ هزار دستگاه فورد موستانگ آبی سهم بازار داخلی آمریکا شده است که نشان از محبوبیت بسیار بالای رنگ “آبی” بر روی بدنه فورد موستانگ دارد.
علاوه بر ایالات متحده آمریکا، دو کشور چین و آلمان هم سهم قابل توجهی در فروش نسل جدید فورد موستانگ داشته‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی، شاهد یک رشد ۷۴ درصدی فروش در سال ۲۰۱۶ میلادی هستیم. این درحالیست که رقبای اصلی این خودرو در بازارهای داخلی و خارجی یعنی شورلت کامارو و دوج چلنجر، کاملا چراغ خاموش به کار خود در بازار ادامه می‌دهند.نویسنده: یوزخودرو
شماره خبر: 1498
تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶